Nacionalni informacijski sustav prijava i upisa u srednje škole – www.upisi.hr

Važni dokumenti za upise u I. razred srednje škole u 2019./2020. školskoj godini:

Pravilnik o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u I. razred srednje škole dostupan je ovdje.

Pravilnik o izmjenama i dopunama dostupan je ovdje.

Odluka o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2019./2020. dostupna je ovdje.

Webinar za učenike o upisima u srednju školu dostupan je ovdje.

Sve informacije o postupku prijava i upisa u srednju školu za školsku godinu 2019./2020. dostupne su u publikacijama prema tipu učenika:

CISOK (Centar za informiranje i savjetovanje o karijeri)

Portal e-Usmjeravanje

Vodič kroz zanimanja

Arhiva obavijesti:

Od ponedjeljka, 27. svibnja 2019. do nedjelje, 2. lipnja 2019. godine teče rok za iskazivanje interesa za upis u razredne odjele za sportaše. Ako zainteresirani učenici u zadanom roku ne iskažu interes, neće biti u mogućnosti ostvariti bodove za upis u razredne odjele za sportaše te se neće moći upisati u razredne odjele za sportaše.

U petak, 10. svibnja 2019. od 10 do 16 sati, na Trgu Nikole Šubića Zrinskog (Park Zrinjevac), održat će se manifestacija „Dojdi osmaš, Zagreb te zove“. Cilj ove manifestacije jest predstavljanje obrazovnih programa srednjih škola u Gradu Zagrebu učenicima završnih razreda osnovnih škola i njihovim roditeljima, kako bi im se olakšalo donošenje odluke o izboru odgovarajuće srednje škole i nastavku školovanja.