Draga učenice, dragi učeniče,

svima nam je ponekad teško i muče nas različite stvari. Osjećamo se tužno, ljuto, povrijeđeno, razočarano, usamljeno, bespomoćno. To su samo neki od osjećaja s kojima se susrećemo kada imamo problem i nismo sigurni kako ga riješiti. Nekada razgovaramo s drugima, a nekada šutimo i čekamo da ta bol prođe. Želimo ti reći da nisi sam i da može biti drugačije. Postoji mjesto na kojem možeš podijeliti svoje misli, osjećaje i želje.

U prizemlju škole, na početku stepenica prema sportskoj dvorani, pokraj sobe spremačica, nalazi se sandučić povjerenja. Ukoliko ti je lakše izraziti se pismom, napiši pismo, koje možeš i ne moraš potpisati. Ako želiš ostati anoniman i dobiti odgovor na svoje pitanje, u pismu napiši šifru. Na pitanja će odgovarati stručna služba škole uz pomoć zainteresiranih učenika iz Vijeća učenika. Odgovori na pitanja bit će objavljeni na web stranici škole, te izloženi na panou pokraj sandučića povjerenja.