Radno vrijeme knjižnice:

Ponedjeljak, srijeda i petak: 13 – 19 sati

Utorak i četvrtak: 8 – 14 sati

Stručna suradnica knjižničarka je Daria Talić.

U radu knjižnice sudjeluju dvije skupine učenika:

• Mali knjižničari (od 1. do 4. razreda) i
  • Knjižničarska grupa (od 5. do 8. razreda).

Korisnici knjižnice su učenici, učitelji i ostalo osoblje naše škole, pa knjižničnu građu dijelimo na učenički i učiteljski fond. Fond se obnavlja u skladu s potrebama i interesima korisnika te prema mogućnostima škole.

U knjižnici možete:

• čitati knjige namijenjene korištenju u čitaonici,
  • čitati časopise,
  • služiti se priručnicima, leksikonima, atlasima, enciklopedijama i rječnicima,
  • saznati više o kulturnim aktivnostima i aktualnim natječajima u kojima možete sudjelovati.

Pravila i uvjeti posudbe:
Učenici OŠ Tina Ujevića mogu istodobno posuditi dvije knjige, od kojih je najviše jedna lektira, a druga knjiga (ili obje) po slobodnom izboru.
Učenici su dužni čuvati posuđene knjige od oštećenja i vratiti ih u roku od mjesec dana, kako bi ih mogli koristiti i drugi učenici naše škole.

Obratite se knjižničarki:

• ako želite sudjelovati u natječaju Moja prva knjiga (za učenike od 1. do 8. razreda) – letak
  • ako se želite pretplatiti na časopis Modra lasta (za učenike od 4. do 8. razreda) – Izvorno hrvatsko
  • ako želite knjižnici darovati knjigu, strip ili film
  • te za pomoć u potrazi za knjigom i izvorima informacija.