Dragi naši roditelji, dragi učenici!

Nažalost, unazad nekoliko godina svjedočimo brojnim nesrećama, od prirodnih nepogoda do nepogoda izazvanih ljudskom rukom. Suočeni smo s humanitarnom krizom izazvanom ratom u Ukrajini, stoga smo kao škola odlučili doprinijeti miru koliko je to moguće.

Naša škola podupire humanitarnu akciju Djeca pomažu djeci, Zagrebačkog Gradskog Kazališta Trešnja.

U suradnji s kazalištem Trešnja pozivamo Vas da se uključite u akciju čiji je cilj prikupljanje pomoći za djecu iz Ukrajine koja borave na području Hrvatske.

Djeca izbjegla iz Ukrajine preko noći su ostala bez svega što im je poznato, a što im ulijeva mir kao preduvjet za zdravo i bezbrižno djetinjstvo. Zato Vas molimo da se odazovete ovoj akciji i potaknete djecu da pomognu djeci koju više ne muče dječje brige, već nažalost brige odraslih ljudi.

Ohrabrujemo Vas da s djecom napišete pismo s nekom pozitivnom porukom djeci kojoj donirate potrepštine. Mogu biti i popraćena crtežom. Tako će se ostvariti  dojam da dijete osobno pomaže nekom kome je to prijeko potrebno i  time razviti osjećaj suosjećanja i brige prema drugome.

U suradnji s Crvenim križom donosimo popis potrepština za djecu koje su potrebne.

Molimo Vas da se strogo držite popisa te da ne donirate korištene stvari.

• higijenske vlažne maramice
  • pelene za bebe
  • ulošci za mame
  • papirnate maramice
  • donje rublje za djecu svih uzrasta (novo, nenošeno)
  • čarapice za djecu svih uzrasta (novo, nenošeno)
  • dječja četkice za zube
  • dječja pasta za zube

Donacije djeca mogu donijeti u školu na dan kada prema rasporedu imaju sat razrednika.

Donacije ćemo prikupljati do petka 1. travnja 2022.

Zahvalni, djelatnici OŠ Tina Ujevića