Stop animacija – svibanj 2023.

Učenici 3.a razreda su se na jedan dan okušali u izradi filma pomoću stop animacije. Sami su osmislili scenarij, izradili svoje scene te svaku od njih fotografirali kako bi na kraju dobili vlastiti film.
Danas su puno toga naučili, ali prije svega se dobro zabavili.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Digitalna komunikacija – ožujak 2023.

Učenici trećih i četvrtih razreda uz pomoć učiteljice uvidjeli su sve veću važnost digitalnog komuniciranja te su se bacili na posao i savladali jedan od najpoznatijih Internet servisa – elektroničku poštu. Zamišljali su razne uloge te su svoje elektroničke pošte slali učiteljima, ravnateljici, liječnicima što je sate učinilo poprilično zabavnima.

Safe Internet Day – 7. veljače 2023. godine

Drugi dan u drugom tjednu drugog mjeseca u godini rezerviran je za Dan sigurnijeg Interneta, a sve u cilju poticanja sigurnijeg i odgovornijeg načina uporabe interneta posebice među djecom i mladima.

Ove godine su ga prvi puta obilježili i učenici 1.a razreda naše škole. Učenici su nakon odgledanog edukativnog videozapisa iznosili svoja iskustva te u razgovoru s učiteljicom došli do zaključka o načinima sigurnijeg i odgovornijeg korištenja interneta. Zatim su u programu Paint3D izradili svoje Internet superheroje koji su zaduženi za zaštitu na internetu.

Obilježavanju dana pridružili su im se i stariji učenici 3.a razreda. Oni su nakon razgovora s učiteljicom u programu Canva izrađivali svoje digitalne plakate na temu Opasnosti i savjeta za sprječavanje opasnosti na internetu.