12. ožujka 2019. u našoj školi održane su radionice u sklopu projekta „Rimska škola“. Projekt su osmislile učiteljice latinskog i grčkog jezika Tanja Bakran Lesar i povijesti Natalija Mandić, a u realizaciji projekta veliku ulogu imali su Institut za arheologiju u Zagrebu koji je predstavila arheologinja Ivana Roguljić  te prof. latinskog jezika Irena Vojvodić iz Ženske opće gimnazije sa svojim učenicama volonterkama.  Institut u svojoj kući održava ovu i slične radionice, a ovom prigodom su došli do nas. Naši učenici su se pokušali vratiti u drevno vrijeme i poput malih Rimljana, obučeni u toge, pisali su po voštanim pločicama, tintom po papirusu te su računali na strarom rimskom računalu zvanom abacus. Evo nekoliko fotografija snimljenih na radionici pa zaključite sami jesmo li uživali učeći!